Acronis: zálohování je třeba doplnit o nástroje proti malwaru a ochranu koncových zařízení

12.8.2020

Acronis oznámil, že na základě jeho průzkumu mezi lokálními partnery v České republice a na Slovensku, nejvíce zákazníků ke svým zálohovacím řešením poptává antimalwarové nástroje a ochranu koncových zařízení. Podle 64 % respondentů jsou útoky aktuálně nejvíce ohrožena zdravotnická zařízení.

„Zálohování již dnes není jen o samotném uložení kopie dat na jiné místo a jejich opětovné obnově v případě ztráty,“ řekl Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej řešení Acronis v České republice a na Slovensku. „Aktuální kybernetické útoky jsou schopné zničit i zálohy a paralyzovat zálohovací software, který je tak třeba doplnit o další prvky kybernetické ochrany včetně ochrany proti ransomwaru, patch managementu a nástrojů pro end point protection.“

Klíčová zjištění lokálního průzkumu:

  • Podle 52 % respondentů spoléhají organizace hlavně na on-premise zálohování, 12 % na cloudové zálohy a 36 % na hybridní zálohování.
  • Jako doplněk k zálohovacímu řešení jsou nejčastěji zákazníky poptávány ochrana proti malwaru (41 %), ochrana koncových zařízení (39 %), disaster recovery (34 %) a patch management (23 %)
  • 64 % partnerů je přesvědčeno, že nejvíce jsou v současné době ohrožena zdravotnická zařízení, 57 % uvedlo veřejný sektor/samosprávy a 32 % výrobní podniky.

 

Acronis v této souvislosti uvedl Acronis Cyber Protect Cloud, ucelenou službu zálohování s antimalwarovou ochranou nové generace, hodnocením zranitelností a širokým rozsahem funkcí endpoint managementu.  Součástí jeho strategie byla také nedávná akvizice společnosti  DeviceLock, která je lídrem na trhu DLP (Data Loss Prevention) pro koncová zařízení a jejíž software DeviceLock DLP zastavuje únik dat již na úrovni interních zařízení. Řešení DeviceLock globálně využívají firmy a organizace ze všech odvětví včetně bankovnictví, finančnictví, zdravotnictví, farmaceutickém průmyslu, veřejném sektoru a obraně, výrobě a retailu.