Spouštěcí média pro systém Linux

Vytvoření spouštěcího média pro systém Linux

  1. Spusťte nástroj Tvůrce spouštěcích médií.
  2. Chcete-li vytvořit spouštěcí médium s kompletními funkcemi, zadejte licenční klíč Acronis Cyber Protect. Tento klíč se používá k určení funkcí, které budou zahrnuty do spouštěcího média. Z počítačů nebudou odvolány žádné licence.
    Pokud nezadáte licenční klíč, lze výsledné spouštěcí médium použít pouze pro operace obnovení a přístup k Acronis Universal Restore.

  3. Vyberte možnost Typ spouštěcího média: Výchozí (média založená na Linuxu).

    Vyberte, jak se zobrazí svazky a síťové prostředky:

    • Média se stylem zobrazení svazků jako v Linuxu zobrazují svazky například jako hda1 a sdb2. Toto médium se před zahájením obnovy pokusí obnovit zařízení MD a logické svazky (LVM).
    • Média se stylem zobrazení svazků jako ve Windows zobrazují svazky například jako C: a D:. Toto médium poskytuje přístup k dynamickým svazkům (LDM).

  4. [Volitelné] Zadejte parametry jádra systému Linux. Parametry oddělujte mezerami.

    Chcete-li mít například možnost vybrat při každém spuštění média režim zobrazení spouštěcího agenta, zadejte: vga=ask.

    Další informace o dostupných parametrech naleznete v tématu Parametry jádra.

  5. [Volitelné] Vyberte jazyk, který bude použit na spouštěcím médiu.
  6. Vyberte součásti, které se mají umístit na médium: spouštěcí agent Acronis Cyber Protect nebo nástroj Universal Restore, pokud plánujete systém obnovit na odlišný hardware.

    Spouštěcí agent umožňuje provádět operace zálohování, obnovení a správy disků na libovolném hardwaru kompatibilním s PC včetně zcela nových počítačů.

    Universal Restore umožňuje spuštění operačního systému obnoveného na odlišný hardware nebo do virtuálního počítače. Tento nástroj najde a nainstaluje ovladače pro zařízení, která jsou důležitá pro spuštění operačního systému, například ovladače úložiště, základní desky nebo čipové sady.

  7. [Volitelné] Zadejte časový interval spouštěcí nabídky a součást, která se po uplynutí časového limitu automaticky spustí. Klikněte na požadovanou součást na panelu vlevo nahoře a nastavte pro ni interval. To umožňuje bezobslužné interní operace při spouštění z WDS/RIS.
    Pokud toto nastavení není nakonfigurováno, počká zavaděč, dokud nevyberete, zda se má spustit operační systém (pokud existuje), nebo součást.

  8. [Volitelné] Pokud chcete automatizovat operace spouštěcího agenta, zaškrtněte políčko Použít následující skript. Pak vyberte jeden ze skriptů a zadejte parametry skriptu.
  9. [Volitelné] Vyberte, jak zaregistrovat médium na serveru pro správu při spouštění. Více informací o nastavení registrace naleznete v části Server pro správu.

  10. [Volitelné] Zadejte nastavení sítě: Nastavení TCP/IP přiřazené síťovým adaptérům počítače.
  11. [Volitelné] Zadejte síťový port: TCP port, na kterém spouštěcí agent naslouchá pro příchozí spojení.
  12. [Volitelné] Pokud máte v síti povolený proxy server, zadejte jeho název hostitele nebo IP adresu.
  13. Vyberte typ média. Můžete:

    • Vytvořit obraz ISO. Obraz pak můžete vypálit na CD/DVD, použít ho k vytvoření spouštěcí jednotky USB Flash nebo ho připojit k virtuálnímu počítači.
    • Vytvořit soubor ve formátu ZIP.
    • Nahrát vybrané součásti na server Acronis PXE Server.
    • Nahrát vybrané součásti na server WDS/RIS.
  14. [Volitelné] Přidejte ovladače systému Windows, které budou používány nástrojem Universal Restore. Toto okno se otevře, když je na médium přidán nástroj Universal Restore a je vybráno jiné médium než WDS/RIS.
  15. Pokud se zobrazí výzva, zadejte název hostitele / IP adresu a pověření pro WDS/RIS nebo cestu k souboru ISO média.
  16. V okně shrnutí zkontrolujte nastavení a poté klikněte na tlačítko Pokračovat.