Deduplikace je složitý proces, který závisí na mnoha faktorech.
Nejdůležitější faktory, které ovlivňují rychlost deduplikace, jsou:
Chcete-li zvýšit výkone deduplikace, dbejte následujících doporučení.
Umístěte deduplikační databázi a deduplikační úložiště na samostatná fyzická zařízení
Chcete-li zvýšit rychlost přístupu k deduplikační databázi, je nutné mít databázi a úložiště umístěny na samostatných fyzických zařízeních.
Nejvhodnější je přidělit vyhrazená zařízení pro úložiště a databázi. Pokud to není možné, alespoň neumisťujte úložiště a databázi na jeden disk s operačním systémem. A to z důvodu, že operační systém provádí velké množství operací pro zápis/čtení z disku, které podstatně zpomalují deduplikaci.
Výběr disku pro deduplikační databázi
V = (U / 2184) × 2
Kde,
V je velikost disku v GB,
U je plánované množství jedinečných dat v deduplikačním úložišti dat v GB,
2 odráží skutečnost, že na disku musí být dvakrát víc volného místa, než zabírá databáze.
Pokud je například plánované množství jedinečných dat v deduplikačním úložišti dat U=5 TB, bude deduplikační databáze požadovat minimum volného prostoru, jak je ukázáno níže:
V = (5 × 1024 / 2184) × 2 = 4,7 GB
Výběr disku pro deduplikační úložiště
Kvůli předcházení ztrátě dat doporučujeme používat RAID 10, 5 nebo 6. RAID 0 se nedoporučuje, protože není odolný vůči chybám. RAID 1 není doporučován, kvůli relativně nízké rychlosti. Řešení pomocí místních disků nebo SAN je rovnocenné, obě řešení jsou dobrá.
128 MB paměti RAM na 1 TB jedinečných dat
Tímto doporučením se nemusíte řídit, pokud neřešíte problém s výkonem deduplikace. Pokud je však deduplikace příliš pomalá, můžete její rychlost významně zvýšit přidáním další paměti RAM do uzlu úložišť.
Pouze jedno deduplikační úložiště ke každému uzlu úložišť
Velmi se doporučuje vytvořit pouze jedno deduplikační úložiště v uzlu úložišť. V opačném případě může být celý dostupný svazek paměti RAM rozdělen podle velikosti mezi více úložišť.
64bitový operační systém
Uzel úložiště musí být nainstalován v 64bitovém operačním systému. V počítači s uzlem úložiště by neměly běžet aplikace, které požadují mnoho systémových prostředků, například systém řízení báze dat (SŘBD) nebo systém ERP (Enterprise Resource Planning).
Procesor s více jádry a frekvencí procesoru alespoň 2,5 GHz
Doporučujeme použití procesorů s nejméně 4 jádry a minimálním taktem CPU 2,5 GHz.
Dostatek volného prostoru v úložišti
Indexování záloh vyžaduje tolik volného místa, kolik zabírají zálohovaná data ihned po uložení do úložiště. Bez komprese nebo deduplikace ve zdroji je tato hodnota rovna velikosti původních dat zálohovaných během dané operace zálohování.
Vysokorychlostní LAN
Doporučuje se 1GB síť LAN. Ta povolí aplikaci provést 5 až 6 záloh zároveň s deduplikací a rychlost se výrazně nesníží.
Zálohujte obvyklý počítač před zálohováním více počítačů s podobným obsahem
Při zálohování více počítačů s podobným obsahem se doporučuje zálohovat nejdříve jeden z počítačů a počkat, dokud neskončí indexování zálohovaných dat. Poté budou ostatní počítače zálohovány rychleji díky efektivní deduplikaci. Většina dat je již v deduplikačním úložišti dat, protože záloha prvního počítače byla indexována.
Záloha různých počítačů v různém čase
Pokud zálohujete velký počet počítačů, rozložte operace zálohování v čase. K tomu je potřeba vytvořit více plánů zálohování s různým plánováním.
Použití rychlé katalogizace
Indexování zálohy začne po dokončení katalogizace. Celkový čas nutný pro zpracování zálohy můžete zkrátit přepnutím automatické katalogizace do rychlého režimu. Úplnou katalogizaci lze spustit ručně mimo okno zálohování.
Konfigurace upozornění na výstrahy
Doporučuje se nakonfigurovat v možnostech serveru pro správu upozornění na výstrahy úložišť. Toto může pomoci k rychlým reakcím v situacích. Například rychlá reakce na upozornění „Dochází volné místo v úložišti" může předejít chybě při dalším zálohování do úložiště.